Przygotowanie taserów 

InformacyjnyCH

Czas na zmiany w zakresie prowadzonych firm? Inicjujesz proces sprzedaży spółki? A może szukasz dodatkowego inwestora lub chcesz poinformować obecnych o aktualnym stanie finansowym biznesu w profesjonalny sposób? Do tego wszystkiego potrzebujesz przygotować profesjonalny teaser informacyjny!

WH consulting zajmuje się profesjonalnym przygotowywaniem teaserów informacyjnych. Korzystając z naszego doświadczenia w procesie zakupu i sprzedaży spółek, inwestycji z udziałem podmiotów Venture Capital, a także procesu fuzji i przejęć (M&A) dokładnie wiemy, na co zwracają uwagę inwestorzy, i jak przygotować dla nich dane w atrakcyjny i czytelny sposób.

W procesie przygotowywania teasera informacyjnego angażujemy kancelarię prawno-podatkową HWW (Hewelt, Wojnowski i Wspólnicy), która zadba o rzetelność informacji i poprawność danych przedstawianych w teaserze.

 

Co zawiera nasz,  teaser informacyjny?

 • Profil działalności spółki. Inwestor znajdzie tu komplet informacji dotyczący miejsca prowadzenia działalności, struktury właścicielskiej, podstawowej wiedzy o biznesie (rodzaj wykonywanych usług, produkty, zatrudnienie czy skala działalności
 • Rynek, konkurencja i produkty. Opisujemy to, na jakim rynku działa firma i jakie ma przewagi konkurencyjne. Pozwala to zrozumieć aktualną pozycję firmy na rynku i dalsze możliwości rozwoju w oparciu o rosnący rynek lub udział w nim.
 • Kluczowe czynniki inwestycyjne. Argumenty, które czynią inwestycję opłacalna. Jakie czynniki sprawią, że biznes wzrośnie? Przed jakimi możliwościami stoi? Jakie ma kluczowe przewagi na rynku, które zagwarantują jej sukces?
 • Dane finansowe. Właściwa perspektywa na liczby pokazuje w jaki sposób dotychczas radziła sobie spółka na rynku i jakie ma perspektywy w przyszłości.
 • Prognozy finansowe. Muszą pokazywać przyszłość finansową przedsiębiorstwa. Kluczowe inwestycje, które zwiększą przychody w kolejnych latach, a także inwestycje i zyski z nowych rynków. Dane powinny być także uargumentowane opisową formą strategii rozwoju
 • Zespół. Teaser w wielu przypadkach powinien także zawierać informacje nt. kluczowych osób w firmie. To one kierując podmiotem gospodarczym są gwarancją dalszego rozwoju i właściwego gospodarowania środkami.

 

W całym teaserze warto położyć nacisk na to, jakie potrzeby zaspokaja firma, jakie problemy grupy docelowej rozwiązuje, a także na jakim jest etapie rozwoju. Jeśli firma istnieje na rynku dłuższy czas, warto przybliżyć także jej historię oraz największe osiągnięcia.

 

Profesjonalny teaser

inwestycyjny pomoże Tobie:

 • dotrzeć do aniołów biznesu, osób decyzyjnych w funduszach Venture Capital i inwestorach,
 • znaleźć dodatkowe finansowanie,
 • pokazać swój plan i zapotrzebowanie w profesjonalny sposób,
 • sprzedać biznes,
 • rozliczyć swoją pracę z aktualnymi inwestorami,
 • zainteresować wpływowe osoby swoimi propozycjami.

WH Consulting świadczy usługi doradztwa biznesowego, natomiast wszelkie usługi doradztwa prawnego i doradztwa podatkowego są wykonywane przez współpracującą kancelarię prawną, uprawnioną do świadczenia usług doradztwa prawnego i podatkowego

 

Skontaktuj się Z NAMI W CELU PRZEPROWADZENIA BEZPŁATNEJ ANALIZY

Formularz kontaktowy

9 + 4 =

Masz pytania?

Skontaktuj się z ekspertem

Ilona Smurlik

    +48 22 100 42 24

  biuro@whconsulting.pl

Al. Solidarności 68 lok. 121,
00-240 Warszawa,

biuro@whconsulting.pl

KRS 0000418778,
REGON 146101340,
NIP 5252530639,

obserwuj nas: