Zakładanie

spółek

Czas to pieniądz.

Załóż spółkę w najprostszy i najszybszy sposób. Z pomocą doświadczonej kancelarii prawnej, która podpowie jaką formę prowadzonej działalności powinieneś otworzyć, aby zmaksymalizować swoje zyski i ograniczyć ryzyka.

Czas otworzyć swój pierwszy biznes? A może to już kolejny podmiot w strukturze? W obydwu przypadkach doradzimy w wyborze formy prowadzonej działalności i załatwimy wszystkie formalności.

Wszystkie poniższe warianty przygotowaliśmy w sposób, który minimalizuje zaangażowanie naszych klientów w rejestrację podmiotu. Aby uzyskać poradę w wyborze struktury dopasowanej do Twoich potrzeb skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo.

 

 • dowiesz się czym różnią się poszczególne ścieżki uzyskiwania pozwolenia na broń i wybierzesz taką, która zrealizuje Twoje potrzeby,
 • od samego początku będziesz wiedział jak będzie wyglądał cały proces, ile potrwa, i na co należy zwrócić uwagę,
 • trafisz na właściwe osoby i instytucje. Pomożemy Ci wybrać odpowiednich instruktorów, którzy nauczą Cię odpowiedzialnego korzystania z broni. Zorganizujemy egzaminy – teoretyczny i praktyczny – w jednym miejscu, dla Twojej wygody,
 • wszystkie formalności przejdziesz bez żadnych komplikacji. Nad procesem czuwać będzie wyspecjalizowana w tym obszarze Kancelaria Prawna.

 

WARIANT NR 1

Dla rozwijającego się przedsiębiorstwa
(do 100.000 zł zysku rocznie) proponujemy następującą strukturę:

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

ZAKRES ZLECENIA
Założenie spółki. Zorganizowanie podpisów zaufanych dla założycieli spółek, złożenie wniosków o wpis do rejestru spółki z pomocą ustawowego wzorca przez portal informatyczny Ministerstwa Sprawiedliwości, wstępne złożenie deklaracji podatkowych spółek PCC-3 i NIP-8 lub dopilnowanie, żeby zrobiła to księgowość, uregulowanie PCC w wysokości do 200 zł (w przypadku wyższego podatku przelew musi dokonać klient).

WYNAGRODZENIE
1 000 zł netto + VAT,
(opcjonalnie) 800 zł netto + VAT – przygotowanie indywidualnej notarialnej umowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością,

DOTAKOWE KOSZTY:

 • 350 zł – opłaty sądowe,
 • ok. 23 zł – podatek od czynności cywilnoprawnych (przy standardowych wkładach),
 • ok. 20 zł opłaty skarbowe.

 

WARIANT NR 2

Dla rozwiniętego już przedsiębiorstwa
(co najmniej 100.000 zł zysku rocznie) proponujemy następującą strukturę:

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością i spółka z ograniczoną odpowiedzialności spółka komandytowa

Dla bardziej rozwiniętych firm proponujemy strukturę ze spółką komandytową – umożliwia ona zmniejszenie obciążeń podatkowych (brak CIT) oraz upraszcza ona transfer pieniędzy, gdyż wypłata środków ze spółki nie wymaga takiej biurokracji jak w przypadku samej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Czynność Założenie struktury spółki komandytowej z udziałem spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jako komplementariuszem.

ZAKRES ZLECENIA
Zorganizowanie podpisów zaufanych dla założycieli spółek, złożenie wniosków o wpis do rejestru dwóch spółek z pomocą ustawowego wzorca przez portal informatyczny Ministerstwa Sprawiedliwości, wstępne złożenie deklaracji podatkowych spółek PCC-3 i NIP-8 lub dopilnowanie, żeby zrobiła to księgowość, uregulowanie PCC w wysokości do 200 zł (w przypadku wyższego podatku przelew musi dokonać klient).

WYNAGRODZENIE
3500 zł netto + VAT,
(opcjonalnie) 800 zł netto + VAT – przygotowanie indywidualnej notarialnej umowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością,

DOTAKOWE KOSZTY:

 • 700 zł – opłaty sądowe,
 • do 200 zł – podatek od czynności cywilnoprawnych (przy standardowych wkładach),
 • ok. 40 zł opłaty skarbowe.

 

WARIANT NR 3

 

Dla rozwiniętego przedsiębiorstwa
(co najmniej 200.000 zł zysku rocznie) proponujemy następującą strukturę:

Brytyjska Spółka LTD
(odpowiednik Sp. Z o.o.) i polska spółka komandytowa

Jeżeli prowadzą Państwo bardzo ryzykowną działalność, spółka komandytowa z komplementariuszem spółką LTD brytyjską bardzo ogranicza ryzyko (odpowiedzialność ponosi spółka brytyjska), jednocześnie korzystając z benefitów polskiej spółki komandytowej (wypłata zysku). Taka spółka jest podmiotem polskim – posiada polski adres, KRS, NIP i REGON (spółka brytyjska tylko nią zarządza).

CZYNNOŚĆ
Założenie struktury spółki komandytowej z udziałem zagranicznej brytyjskiej spółki LTD jako komplementariuszem

ZAKRES ZLECENIA
Zorganizowanie podpisów zaufanych dla założyciela, złożenie wniosków o wpis do rejestru spółki komandytowej z pomocą ustawowego wzorca umownego przez portal informatyczny Ministerstwa Sprawiedliwości, rejestracja LTD w Wielkiej Brytanii, wstępne złożenie deklaracji podatkowych spółek PCC-3 i NIP-8 lub dopilnowanie, żeby zrobiła to księgowość, uregulowanie PCC w wysokości do 200 zł.

WYNAGRODZENIE
7 000 zł netto + VAT,
(opcjonalnie) 800 zł netto + VAT – przygotowanie indywidualnej notarialnej umowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością,

DOTAKOWE KOSZTY:

 • 300 zł – opłaty sądowe,
 • ok. 100 zł – podatek od czynności cywilnoprawnych (przy standardowych wkładach),
 • ok. 40 zł opłaty skarbowe.

Produkty dodatkowe:

Pakiet dokumentów:

Warto, żeby od początku istnienia spółki mieć dobry pakiet dokumentów. W związku z tym nasza firma przygotowuje wstępne szablony niezbędnych dokumentów, takich jak protokoły zgromadzeń czy podstawowe umowy.

 

W zakres zlecenia wchodzi:

 • przygotowanie wzoru protokołu ze zgromadzenia wspólników, uchwały o zatwierdzeniu sprawozdania finansowego, uchwały o podziale zysku lub pokryciu straty (niezbędne do rocznego rozliczenia spółki)

 • przygotowanie uchwały o wynagrodzeniu zarządu (wypłata środków ze spółki bez ZUS),

 • przygotowanie podstawowego wzoru umowy zlecenie i umowy o pracę ze spółką

Wynagrodzenie Standardowe za powyższą usługę to 1.800 zł netto + VAT.
OFERTA PAKIETOWA – W przypadku zakupu usługi wraz z rejestracją spółki oferowane wynagrodzenie to 1.200 zł netto + VAT (33% taniej).

Rejestracja znaku towarowego:

Jeżeli zainwestują Państwo w rozwój marki, to szkoda byłoby, żeby ktoś zaczął prowadzić działalność pod Państwa szyldem. Zabezpieczyć się można przed tym poprzez rejestrację znaku towarowego – wówczas będzie mógł być on wykorzystywany wyłącznie przez Państwa spółkę.

 

W zakres zlecenia wchodzi:

 • przygotowanie zgłoszenia,
 • audyt, czy dla wybranej nazwy nie ma kolizji z zarejestrowanymi znakami polskimi bądź unijnymi (cena dotyczy 3 klas)
 • przyjęcie pełnomocnictwa przez kancelarię oraz prowadzenie procedury zgłoszeniowej przed polskim Urzędem Patentowym, korespondencją z Urzędem, odpowiadanie na wezwania, pilnowanie terminów

Standardowe wynagrodzenie za powyższą usługę to 2.400 zł netto + VAT.
OFERTA PAKIETOWA – W przypadku zakupu usługi wraz z rejestracją spółki oferowane wynagrodzenie to 1.600 zł netto + VAT (33% taniej).

WH Consulting świadczy usługi doradztwa biznesowego, natomiast wszelkie usługi doradztwa prawnego i doradztwa podatkowego są wykonywane przez współpracującą kancelarię prawną, uprawnioną do świadczenia usług doradztwa prawnego i podatkowego

 

Skontaktuj się Z NAMI W CELU PRZEPROWADZENIA BEZPŁATNEJ ANALIZY

Formularz kontaktowy

4 + 2 =

Masz pytania?

Skontaktuj się z ekspertem

Ilona Smurlik

    +48 22 100 42 24

  biuro@whconsulting.pl

Al. Solidarności 68 lok. 121,
00-240 Warszawa,

biuro@whconsulting.pl

KRS 0000418778,
REGON 146101340,
NIP 5252530639,

obserwuj nas: